fbpx

O mnie

Cześć!

Mam na imię Marta. Samodzielnie nauczyłam się programowania i od pięciu lat jestem programistką. Założyłam ten blog, aby pomóc innym rozpocząć pracę w tym fascynującym zawodzie!

Z wykształcenia jestem mgr inż. elektrotechniki, a tytuł zdobyłam na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pierwszą pracę po studiach dostałam w swojej branży, w kolejnej zajmowałam się telekomunikacją, a potem postanowiłam się przebranżowić i tak zostałam programistką.

Moją historię przebranżowienia, wzloty i upadki, oraz wszystkie lekcje, jakie z tego wyciągnęłam znajdziesz tu: Marzenia, błędy i świetne decyzje – czyli case study tego, jak zostałam programistką.

W swojej karierze tworzyłam aplikację do analizy logów telekomunikacyjnych w C#, programowałam wielkie loterie w C, a w Pythonie zajmowałam się optymalizacją mikroprocesorów i milionem innych rzeczy.

Interesuję się algorytmiką, działam po stronie backendu, a Python to mój ulubiony język.

Od wielu lat zajmuję się również szkoleniami. Na studiach dawałam korepetycje z matematyki i fizyki, a w kolejnych pracach prowadziłam szkolenia wewnętrzne. Byłam prelegentką na meetupach programistycznych i prowadziłam bootcampy z Pythona.

W pewnym momencie zrozumiałam, że umiejętność przekazywania wiedzy w bardzo klarowny i usystematyzowany sposób jest cechą, która wyrożnia mnie na tle innych uczących. Kolejni kursanci dziękowali za to, że wytłumaczyłam im coś, co do czego byli przekonani, że nigdy tego nie zrozumieją, a ja coraz mocniej przekonywałam się jak wielką satysfakcję sprawia mi uczenie innych.

W końcu dodałam dwa do dwóch i postanowiłam, że czas połączyć ze sobą dwie moje pasje. Tak powstał pomysł na stworzenie kursu Python – 50 popularnych pytań z rozmów kwalifikacyjnych na Udemy.

Odzew związany z kursem przerósł moje najśmielsze marzenia. W ciągu pierwszego miesiąca zapisało się na niego ponad 100 osób, a wszystkie wystawione oceny były bardzo pozytywne. Jeszcze więcej ciepłych słów odczytałam na priv, w wiadomościach od kursantów, którzy dziękowali mi za przygotowanie fajnego kursu, a przy okazji opowiadali swoje historie i pytali o rady związane z rynkiem pracy i przebranżowieniem się.

Po kilku tygodniach zorientowałam się, że właściwie nie ma dnia, w którym nie rozmawiam z kimś, kto pyta mnie o to jak zostać programistą. Pisali do mnie znajomi, znajomi znajomych, kursanci z Udemy i znajomi kursantów…

Dobry programista nie powtarza w kółko tych samych czynności, w końcu jedną z naczelnych zasad programowania jest:

DRY – Don’t Repeat Yourself

Przyszedł więc czas, aby tę bardzo mądrą zasadę zastosować też w życiu.


Dalszy ciąg tej historii, która mniej jest już o mnie, a bardziej o stronie, na której właśnie się znajdujesz przeczytasz tu: Chodźmy na piwo – czyli o czym jest ten blog.

LinkedIn
Share